montáž zabezpečení


Elektronické zabezpečení vozidla,motocyklu


Imobilizér –
Když vůz pozná, že do zapalování nebyl zasunut originální klíč, auto nenastartuje. Je sice dodáván do všech nových aut, ale zloději ho obcházejí výměnou řídicí jednotky. Když si řidič pořídí ještě jeden imobilizér, může tím zloděje zaskočit. Ten tak musí odblokovat další zařízení.


 


Alarm –
Alarmů je celá řada. Nejlevnější hlídají jen vnitřek vozu a na zloděje upozorní houkáním. Ty dražší dokážou ohlídat náklon vozu, rozbití skla, otevření dveří, zavazadlového prostoru, případně umějí zablokovat některou funkci auta, která brání jeho rozjetí. O vniknutí zloděje do vozu informují jeho majitele v dosahu až 1 200 metrů.


 


Vyhledávací zařízení – GPS Alarm
Vyhledávací zařízení funguje jako alarm a přídavný imobilizér, majitele upozorní na problémy s vozem, a navíc dokáže určit polohu, kde ukradené auto je. Existují varianty využívající systém GSM i družicový systém GPS. Ideální je kombinace obou. Majitel auta může polohu vozu sledovat na mobilním telefonu, ale může jeho vyhledání svěřit i specializované firmě. Za to se platí poplatek ve výši až několik tisíc korun ročně. Úspěšnost vyhledání ukradeného vozu je však velmi vysoká.